Кілька днів тому у мальовничому куточку Закарпаття – містечку Коломия – завершився чемпіонат України з пауерліфтингу серед вихованців дитячо-юнацьких спортивних шкіл. Звісно, маються на увазі спортивні заклади у котрих є відділення з пауерліфтингу.

До речі, кілька днів пізніше у тому ж містечку проводився також і чемпіонат України з класичного пауерліфтингу серед студентів вищих навчальних закладів нашої держави та Кубок України з цього ж виду спорту серед чоловіків та жінок. Але Бориспільчан більш цікавлять перші два всеукраїнські спортивні заходи, оскільки в них брали участь представники саме з м. Бориспіль. Отже, у змаганнях серед вихованців ДЮСШ від м. Бориспіль взяли участь 7 атлетів дитячо-юнацької спортивної школи управління освіти та науки Бориспільської міської ради під чуйним керівництвом досвідченого тренера вищевказаної спортивної установи Ликова Юрія Володимировича.

Коротко про підсумки чемпіонату. Чемпіонське звання України виборола учениця ЗОШ № 8 Ангеліна Кияк. Їй не було рівних серед дівчат віком до 18 років у ваговий категорії до 43 кг. Тут ми маємо також ще одну чемпіонку. Це вже знана в Україні атлетка з нашого міста Шашкова Дар’я. Вона впевнено перемогла у ваговій категорії до 72 кг, встановив до того ж в черговий раз рекорд України серед дівчат в однієї з вправ пауерліфтингу (у присіданні зі штангою) з результатом 125,5 кг. У цій же ваговий категорії інша Бориспільчанка, це старшокласниця ЗОШ № 6 Валерія Лісовська, виборола срібну нагороду чемпіонату. Юна, але вже досвідчена атлетка з м. Бориспіль Шмелькова Марина, також піднялась на другу сходинку п’єдесталу пошани. (вагова категорія до 63 кг). А у підсумку у командному заліку серед дівчат Бориспільська ДЮСШ посіла почесне 3 місце з 11 спортивних шкіл, що змагались серед команд першої вікової групи. А в цілому у чемпіонаті взяло участь 44 спортивні школи різного підпорядкування з рекордною кількістю учасників змагань - 236 атлетів.

Що стосується результатів у юнаків, то тут також м. Бориспіль має чемпіона України. Їм став Михайло Парфенюк, якому не було рівних у ваговий категорії до 105 кг. До того ж атлет вперше виконав норматив кандидата у майстри спорту України, встановивши при цьому два рекорди України (у становий тязі та в сумі трьох вправ (присідання зі штангою, жим лежачі та тяга) з результатом 605, 5 кг.

Що стосується інших двох наших учасників з числа юнаків, то тут, правда, призових особистих місць вони не мають, але їх виступ можна, безумовно, назвати достойним. Ілля Ждан та Горецький Павло у своїх вагових категоріях обидва посіли 4 місця. До всього сказаного слід також приємно повідомити, що атлетка з нашого міста - це юна Ангеліна Киях - включена до складу збірної команди України для участі у чемпіонаті Європи з класичного пауерліфтингу серед дівчат. Цей юнацький Європейський захід відбудеться на початку березня 2016 року у м. Тарту (Естонська республіка).

І, кінець, що стосується студентського чемпіонату, то тут знов таки Шашкова Дар’я (вона є студенткою П.Хмельницького державного педагогічного університету) святкувала перемогу. Вона безумовний лідер з пауерліфтингу серед дівчат у ваговий категорії до 72 кг. Атлетка також включена до складу збірної команди України для участі у чемпіонаті Світу з класичного пауерліфтингу серед студентів. Чемпіонат пройде у липні наступного року у Республіці Білорусь.

Щиро побажаємо у наступному році успіхів нашим атлетам вже на змаганнях міжнародного рівня, які, ми впевнені будуть достойно представляти і нашу державу і наше місто на міжнародної спортивної арені.

 

В.І. Кубов

Залиште ваші коментарі

Post comment as a guest

0

Люди в цьому діалозі

Завантажити Попередні Коментарі