Відкритий особистий чемпіонат м. Бориспіль з гирьового спорту, який щорічно проводяться у нашому місті, вже давно стали подією «номер один» на теренах столичної області серед мужніх любителів «залізної гри».

Не став виключенням і цьогорічний форум гирьовиків Київщини, який видав «на гора» нові імена переможців та призерів чемпіонату, які, я впевнений, у недалекому майбутньому впишуться золотими літерами у славетну історію українського спорту. Отже, гирьовий поміст міста 12 травня 2018 року. прийняв більше 50 атлетів з міст Бориспіль, Київ, Переяслав-Хмельницький, Києво-Святошинського та Бориспільського районів. До речі, столиця представила на змагання, а ж три потужні команди. Це спортсмени національної академії внутрішніх справ, військового інституту Київського державного університету ім. Т.Г. Шевченка та військового інституту телекомунікації та інформатизації. Традиційно цей престижний та популярний захід гирьовиків проходив у спортивній залі Бориспільської ДЮСШ.

Вперше в історії Бориспільського гирьового спорту у змаганнях разом з досвідченими любителями залізної гри взяли участь також і юні атлети, які тільки розпочинають свій тернистий, але славний шлях. Це хлопці і дівчата 2006-2008 рр. н. Серед них був, звісно, окремий залік. У хлопців, які пробували свої сили у довгому циклі з вагою гирі 4 кг. перемогу святкував наш гість з с. Білогородка Києво-Святошинського району Денис Лукін. Срібна нагорода у господаря чемпіонату Богдана Байчаса і бронзу знов-таки виборов ще один гість з того ж Києво-Святошинського району Ярослав Шевчук. У змагальних відносинах юнаків 2004-2005 рр. н. з довгого циклу (вага гирі 8 кг) другу перемогу поспіль одержав минулорічний чемпіон цих змагань, юний гирьовик Бориспільської ДЮСШ Євтушенко Ярослав. У дівчат того ж віку, які змагались у ривку, золото чемпіонату виграла перспективна атлетка з с. Білогородка Києво-Святошинського району Анастасія Степанюк. У старших дівчат (2000 р. н. та молодше ), які змагалися теж у ривку (вага гирі 12 кг) перше місце посіла Катерина Менегатті (м. Київ).

Жінки 1999 р н. та старше боролись у двох вагових категоріях. Тут вага гирі була класичною - 16 кг. У ваговий категорії до 58 кг першенствувала відома на теренах України атлетка з цього виду спорту бориспільчанка Олена Короткова. Інша Олена вже за прізвищем Кожушко виграла золоту медаль серед жінок у ваговий категорії понад 58 кг. Вона з Києво-Святошинського району. До речі, працює тренером саме з гирьового спорту. У чоловіків у самій легкій ваговій категорії до 65 кг у двобоях з довгого циклу з чотирма своїми суперниками найкращий результат показав Харченко Валентин (м. Київ). Серед любителів залізної гри у ваговій категорії до 70 кг на вищу сходинку п’єдесталу пошани піднявся ще один представник м. Києва, але з іншої команди, Денис Островерхов. Бориспільчанину Трачуку Василю не було рівних у ваговий категорії до 80 кг. (у цій ваговій категорії змагалось 7 атлетів). У ваговій категорії до 90 кг першенствував Володимир Хомутовський . Він представляв одну з команд м. Києва. І у самій престижній вазі, яка вважається у гирьовиків, це понад 90 кг, володарем золотої нагороди став також ще один київлянин – перспективний атлет «залізної гри» Андрій Шеремет. В урочистій обстановці усім переможцям та призерам відритого особистого чемпіонату організатори змагань вручили відповідні нагороди: медалі, спортивні дипломи та сувеніри.

Що стосується організаторів цього видовищного спортивного дійства, то це були Бориспільський центр спорту та ФЗН, Бориспільська ДЮСШ, Бориспільський міський осередок Київської обласної федерації гирьового спорту за підтримкою управління культури молоді та спорту Бориспільської міської ради. Активну допомогу в організації та проведенні заходу надали волонтери цього чемпіонату з числа ветеранів фізичної культури та спорту, батьків юних гирьовиків, гостей змагань. Чемпіонат, який завершився на високій мажорній ноті, безумовно, став ще одним важливим кроком у розвитку гирьового спорту на теренах Київської області у цілому та нашого міста зокрема.

Заступник директора Бориспільського центру спорту та ФЗН Кубов В.І.