м. Бориспіль, вул. 1 Травня, 25

тел-факс (04595) 5 05 92

тел.: (04595) 6 11 76

 

Карта проїзду

19 серпня 1950 року Рада Міністрів УРСР і ЦК КП(б) України ухвалили Постанову про створення спортивного товариства «Колгоспник», потім його перейменували в спортивне товариство «Колос».

Протягом усього цього часу на Бориспільщині з року в рік розвиток фізичної культури та спорту набуває широкого масштабу будуються спортивні майданчики, стадіони, спортивні зали. Все більше людей займаються в фізкультурно-спортивних секціях та оздоровчих групах. Проводиться велика кількість спортивно-масових та спортивним свят. Створені команди майстрів з хокею на траві, футболу, волейболу. Вихованці та тренери з різних видів спорту стають Олімпійськими чемпіонами, чемпіонами та призерами Світу, Європи, України та області. Збірна команда Бориспільсщини 11 разів була переможцем Спартакіади Київської області. Бориспільська спортивна організація «Колос» є однією з ведучих організацій Київської області та України.

Всі ці досягнення не могли б здійснитися без працівників, починаючи з громадської та штатних інструкторів-методистів, тренерів.

ФК «Борисфен» Бориспіль – учасник чемпіонату України з футболу серед команд вищої ліги (7 місце).

ХК «Колос» - багаторазовий чемпіон та володар Кубку СРСР, призер Європейський змагань, чемпіон та призер чемпіонаті України.

Волейбольна команда «Аеропорт» Бориспіль - учасник чемпіонату України серед чоловіків команд вищої ліги, чемпіон І Всеукраїнських сільських ігор.

ФК «Княжа» Щасливе – учасник чемпіонату України серед команд першої ліги.

Корзун Григорій Олександрович – організатор спортивного руху на Бориспільщині (1945-1984 років)

Один з перших голів добровільного-спортивного товариства «Колос» (з кінця 50-го року по 1979 рік). За ці роки отримав розвиток масовий фізкультурно-спортивний рух, будуються спортивні майданчики, футбольні поля, початок будівництва стадіону «Колос», утворюються команди з футболу, волейболу, гандболу, отримав розвиток лижний, велосипедний та інші види спорту. В ці роки розвиток фізкультурно-спортивної та оздоровчої роботи на Бориспільщині сприяв заступник голови спортивного товариства Михайло Дмитрович Красненко.

Щегель Віктор Григорович - голова спортивного товариства «Колос» (1979-1987 років) з 1987 року по даний час є президентом спортивного клубу «Колос» з хокею на траві.

Побудований стадіон з хокею на траві, відбувся розвиток таких видів спорту як вільна боротьба, легка атлетика, жіночий хокей на траві, проведення відомчих змагань. За успішний виступ хокейної команди на Союзних та Європейських змаганнях отримав звання «Заслужений тренера України».

Костянець Микола Петрович – голова фізкультурно спортивного товариства «Колос» (з 1987 року по теперішній час).

За ці роки ФСТ «Колос» було підготовлено:
- Заслужений Майстер спорту (ЗМС) – 7 спортсменів
- Майстрів спорту Міжнародного класу (МСМК) – 26 спортсмени
- Майстрів спорту (МС) – 82 спортсменів
- Заслужених тренерів України (ЗТУ) – 9 чоловік.

Бориспільський міський центр спорту та фізичного здоров’я населення утворений рішенням Бориспільської міської ради № 115-Х-ХХІV від 18.12. 2003 року. Повноцінне функціонування установа розпочала з 01.06.2004 року. Директор установи з дня її створення по цей час – Костянець Микола Петрович.

У мережі міського центру спорту та фізичного здоров’я населення на сьогодні займаються більш 400 осіб з числа школярів, допризовної молоді, молоді віком до 35 років, а також ветеранів спорту з таких видів спорту як футбол. шахи, настільний теніс, пауерліфтінг, бокс, гирьовий спорт, футзал, спортивні танці, армрестлінг, більярдний спорт, загальна фізична підготовка.

В установі функціонують 4 підліткових клуба за місцем проживання. Кількість підлітків, що займаються у цих підліткових клубах складає, більш 350 осіб.

Роботу за місцем проживання на сьогодні проводять 7 досвідчених фахівців, 6 з яких мають стаж роботи з цього напрямку більш 10 років.

Щорічно Бориспільський міський центр спорту та фізичного здоров’я населення проводить від 70 до 90 змагань та спортивно-культурних заходів. А з урахуванням заходів, що проводились разом з іншими організаціями міста, в яких установа виступала, як основний фінансист та координатор змагань, загальна цифра складає більш 100 змагань з загальною кількістю учасників - від 5,5 до 7 тис. осіб.

Слід наголосити, що значні успіхі установа за час свого заснування має у спорті вищих спортивних досягнень. Саме зі спортивних секцій Бориспільського міського центру спорту та фізичного здоров’я населення вийшли Заслужені майстри спорту України, майстри спорту України міжнародного класу та майстри спорту України, чемпіони Європи, призери Світу, чемпіони та призери України. Так чемпіонами Європи та призерами Світу є Заслужені майстри спорту України

  • Вадим Кубов (настільний теніс серед спортсменів з ураженнями опорно-рухового апарату
  • Назіна Єлизавета (пауерліфтінг), майстер спорту України міжнародного класу
  • Марина Зуй (Гирьовий спорт)
  • Биков Євгеній (гирьовий спорт, чемпіон та призер Європи серед ветеранів)
  • збірна жіноча команда м. Бориспіль з хокею на траві «Альта» - неодноразовий срібний та бронзовий призер чемпіонатів України з хокею на траві серед жінок
  • майстер спорту України з армспорту - Хіценко Микола – чемпіон України серед чоловіків та неодноразовий призер Світу та Європи серед ветеранів
  • Кутова Яна – призер України серед жінок з настільного тенісу з числа спортсменів з ураженнями опорно-рухового апарату
  • неодноразовий чемпіон України та срібний призер Європи з пауерліфтінгу, майстре спорту України міжнародного класу Антон Правник

Кількість чемпіонів та призерів Київської області з числа членів спортивних секцій та гуртків Бориспільського міського центру спорту щорічно сягає від 30 та більш атлетів. Щорічно у місцевих друкованих та електронних засобах масової інформації установою ведеться активна пропагандистська робота щодо популяризації видів спорту, здорового способу життя, досягнень спортсменів та команд на обласному, республіканському та міжнародному рівнях, проведенні акцій та заходів по лінії ВЦС ФЗН «Спорт для всіх», Київського обласного центру «Спорт для всіх», інформації щодо підсумків місцевих заходів. Регулярно спортивна інформація щодо підсумків спортивних заходів у регіоні та участі спортсменів в обласних, республіканських та міжнародних змаганнях розміщається на сайті Бориспільської міської ради у розділі «Новини».

Установою в рамках роботи підліткових клубів проводиться певна робота по залученню до постійних занять фізкультурно-оздоровчою роботою дітей-інвалідів, та підлітків схильних до правопорушень. Проводились вечори-зустрічі з воїнами України, що виконують свій мужній обов’язок в зоні проведення АТО, зі спортсменами регіону, які мають значні досягнення на міжнародної спортивної арені, ветеранами спорту.

Слід відмітити, що на високому організаційному рівні щорічно проводяться заходи по лінії ВЦ ФЗН «Спорт для всіх» за програмами «Спорт для всіх, спільна турбота», «Веселі старти», «Олімпійський день бігу», «Школа плавання», цілу низку заходів за програмами Київського обласного центру «Спорт для всіх» у тому числі заході серед ветеранів спорту за програмою «Спорт для всіх – радість життя», серед учнів за місцем проживання під час літніх та зимових канікул, заходи серед спортивних родин.